حواله تلگرافی یا SWIFT

 

 

حواله تلگرافی یا تی تی (Telegraphic Transfer ) یکی از مطمئن ترین روش هایی است که با آن می توان هر مبلغی را با ۱۳۰ ارز بین المللی، مستقیما به حساب بانکی فردی در کشور های مختلف و کلیه بانک های معتبر ارسال کرد. به حواله تی تی ، حواله سوئیفت (SWIFT) هم می گویند. TSWIF محفف Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication یا جامعه مخابرات جهانی مالی میان بانکی میباشداگر شما می خواهید برای افراد مختلف مبالغی را مستقیما به حساب بانکی شان واریز نمایید، می توانید از این حواله استفاده کنید.

حواله سوئیفت یکی از مطمئن ترین روش های انتقال پول در دنیا می باشد. در این روش فرستنده مبلغ را به حساب بانکی فرد یا شرکت گیرنده در کشور های متصل به شبکه بین المللی سوئیفت به صورت الکترونیکی منتقل می نماید. این روش انتقال همانند انتقال حساب به حساب داخلی می باشد با این تفاوت که انتقال پول طی ۲ تا ۳ روز کاری صورت می گیرد و کارمزدی حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد وجه ارسالی توسط بانک دریافت می گردد.

 

 

یکی از مزیت های این حواله عدم محدودیت آن می باشد. شما می توانید به عنوان مثال برای خرید ملک و یا ارسال حواله  برای سرمایه گذاری و اخذ ویزا از آن استفاده نمایید. اما برای ارسال مبالغ بزرگ، باید مدارک لازم را ارسال کنید تا بتوانید تایید کنید که منبع پول چیست و همچنین دلیل ارسال حواله مورد نظر چیست و قرار است در چه جایی استفاده شود.  همچنین مبلغ کارمزد با مشخص شدن مبلغ ارسالی و حساب مقصد، قابل محاسبه می باشد. این روش از روش ارسال حواله معمولی سریع تر است و می توانید همراه با ارسال مبلغ، یک پیام هم برای دریافت کننده مبلغ بفرستید. باید دقت داشت که ارسال حواله با ریسک هایی هم روبرو خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که نام فرد گیرنده را به اشتباه وارد نمایید، مبلغ شما برای فردی با مشخصات تعیین شده توسط شما ارسال می شود، اما فرد گیرنده نمی تواند آن را دریافت کند و همچنین امکان بازپس گیری مبلغ وجود ندارد. بنابراین در هنگام پر کردن فرم دقت لازم را به عمل آورید.

کد های لازم برای حواله

این نکته  را در نظر داشته باشید که جهت ارسال حواله به کشور های مختلف کد های متفاوتی نیاز دارید.

جهت ارسال حواله به انگلستان باید از بانک مقصد Sort Code را دریافت کنید.

اگر بانک مقصد شما امریکا می باشد، جهت دریافت کدی به نام Routing Number و از طریق این وب سایت اقدام کنید.

ارسال حواله به کشور هند نیز نیازمند کد IFSC است  که از طریق این وب سایت قابل دریافت است . 

برخی حساب های کانادا ، نیازمند کد Transit هستند. اطلاعات کاملی درباره بانک های کانادا را می توانید در این سایت بیابید. 

در آخر می توان به کد سوئیفت اشاره کرد که می توانید از طریق وب سایت سوییفت به دست آورید.

هچنین اگر نیاز به بدست آوردن شماره حساب فرد گیرنده برای ارسال حواله تی تی یورویی دارید، از این وبسایتمی توانید کد IBAN  را به دست آورید 

همچنین نام شخص صاحب حساب به همراه اسم کامل بانک و کشور مقصد ضروری می باشد.

اطلاعاتی همچون آدرس بانک، آدرس سکونت فرد گیرنده وشماره تماس گیرنده نیز بصورت اطلاعات تکمیلی توسط بانک دریافت می گردد.

 

سوییفت کد  (SWIFT CODE)

فرمت استاندارد BUSINESS IDENTIFIER CODEمی باشد. کد سوییفت جهت انجام حواله بین بانکی شامل حواله تلگرافی و WIRE TRANSFER استفاده می شود.

این کدBIC"  کد" نیز نامیده می شود و جهت شناسایی بانک و یا موسسه مالی به کار میرود و شامل 8 تا 11 کاراکتر می باشد که نشان دهنده کد بانک، کد کشور، کد محل و کد شعبه می باشد.

4 رقم اول سوییفت کد، کد بانک می باشد و دو کاراکتر بعدی معرف کشور می باشد. کاراکتر های 7 تا 9 محل را نشان میدهد و 3 کاراکتر آخر نیز شامل اطلاعات شعبه می باشد.

لازم به ذکر است که معمولا با داشتن 8 کاراکتر سوییفت معتبر می باشد.

 

ارسال حواله بانکی به خارج از کشور

 

دریافت حواله ارزی از خارج از کشور و پرداخت در ایران

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فارس پی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.