مستر کارت

 

شرکت مستر کارت یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات مالی چند ملیتی است که مقر آن در نیویورک واقع شده است. عملیات های جهانی این شرکت در شهر اوفالون، واقع شده که در آنجا تمامی کارهای بین المللی برای انجام پرداخت های بین بانک و تاجران و همینطور دارندگان کارتهای مستر کارت و هر خریدی که توسط کارتهای دبیت (Debit) کردیت (Credit) و Prepaid انجام شود کنترل و مدیریت میشود.

 

 

مستر کارت در گذشته به نام های“Interbank” یا  “Mastercharge”شناخته میشد که توسط چندین بانک در ایالت کالیفرنیا آمریکا برای رقابت کردن با BankAmericard  یا ویزا کارت که توسط بانک آمریکا عرضه شده بود شروع به آغاز فعالیت خود در زمینه ی ارائه خدمات ارزی و پولی در ایالات متحده آمریکا کرد. از سال 1966 تا سال 1979 مستر کارت را با نام های اینترنت بانک و مستر شارژ میشناختند.

 

کارت های مدت دار

 

Master card به نام مشتری 

مستر کارت فیزیکی با نام ، همراه حساب بانکی ارائه شده و در قالب مستر کارت در کلاسهای basic ، مسترو و استاندارد می باشد که در بازه زمانی 2 ساله و 3 ساله و قابل تمدید ارائه میگردند. در این نوع مسترکارت به دلیل دارا بودن حساب بانکی و مجاز بودن مشتری برای واریز وجه از سرتاسر جهان کد SWIF , IBAN در اختیار مشتری قرار می گیرد تا به صورت مستقل اقدام به واریز وجه به حساب و کارت خود نماید .

 

ویژگی ها

تمامی کارت های مستر کارت چه نوع فیزیکی و چه نوع مجازی داری تاریخ انقضا می باشند که برخی از آنها قابلیت تمدید از سمت بانک صادر کننده خود را دارا میباشند.

به وسیله این کارت ها می توان به راحتی برای رزرو هتل ، بلیط هواپیما ، ثبت نام آزمون های بین المللی از جمله تافل (TOEFL) ، آیلتس (IELTS) ، آزمون بین المللی CFA  و جهت امور اپلای و مهاجرت استفاده نمود.

امکان خرید از پایانه های فروشگاهی (POS) ، در حال حاضر با توجه به گستردگی  مالی کمپانی های مستر کارت امکان خرید به وسیله POS  تقریبا در تمام نقاط دنیا  فراهم میباشد این خدمت هم در مواردی شامل دریافت کارمزد از سمت بانک می باشد که این مبلغ  از موجودی کارت کم خواهد شد.

این شبکه های مالی با قرار دادن امکان دریافت پول نقد از خودپردازهای دارای لوگو مستر کارت این امکان را به دارندگان کارت های خود داده است تا به جای استفاده از حمل پول نقد به راحتی و امنیت خاطر موجودی خود را داخل کارت داشته باشند و در صورت نیاز از طریق ATM مبلغ مورد نظر خود را دریافت نمایند.

برخی از کارت های مستر کارت تنها یک بار قابلیت  شارژ دارند و برخی دیگر به دفعات نامحدود و تا زمان اعتبار کارت قابلیت شارژ خواهند داشت.

امکان شارژ لحظه ای، معمولا این امکان توسط بانک صادر کننده به مشتریان داده شده و آنها از این طریق می توانند به راحتی کارت خود را در هر لحظه ای شارژ نمایند.

در بسیاری از موارد سقفی برای مبلغ شارژ کارت ها تعیین شده است که این مبلغ همواره از سمت بانک صادر کننده بانک تعیین میشود به طور مثال برخی کارت ها این رقم 500 دلار و در برخی دیگر سقفی نامحدود برای کارت تعیین شده است.

به وسیله این کارت ها معمولا امکان خرید به ارزهای مختلف دنیا وجود دارد البته در برخی دیگر تنها امکان خرید به دلار یا یورو وجود دارد.

 

 

مراحل و مدارک برای سفارش :

1- ثبت نام در سایت   2- تکمیل فرم سفارش 3- اسکن پاسپورت امضاء شده  4- واریز هزینه ریالی کارت 

 

 

 

کارت های یکبار مصرف

کارت مجازی در واقع تنها شامل مشخصات مندرج بر روی کارت و لازم برای پرداخت میباشد که به آدرس ايميل خریدار ارسال میگردد، این نوع کارت ماهیت فیزیکی ندارد و در معاملات اینترنتی و یا معاملاتی که از طریق فکس یا تلفن انجام میپذیرد کاربرد دارد.

کارت ویرچوال (مجازی) جهت کاربرد در اینترنت کاملا مانند کارت پلاستیکی می باشد با این تفاوت که شما فقط مشخصات کارت را دریافت می کنید و فقط به مقدار شارژی که در حساب خود دارید می توانید خرید کنید یا پول پرداخت کنید. مزیت این کارت در عدم دریافت کارمزد به ازای هر خرید که انجام می دهید و از نظر امنیتی عدم امکان برداشت از کارت شما بیش از مبلغ درون کارت می باشد.

كارت مجازی همانند كارت فيزيكی (يا پلاستيكی) می باشد با اين تفاوت كه كارت مذكور فقط درخريدهای اينترنتی مورد استفاده قرارمی گيرد و از آن جهت برداشت پول ازدستگاههای خودپرداز يا ATM و همچنين پايانه های فروشگاهی (POS ) نمی توان استفاده نمود.

 

مزایای این روش:

•                             شما نیاز به دادن مشخصات خود به فروشنده ندارید.

•                             نیاز نیست خرید را یکنفر دیگر برای شما انجام دهد با داشتن این کارت مستقیما خرید های اینترنتی را خودتان انجام دهید.

•                             بهره و هزینه اضافی پرداخت نمی کنید.

•                             روشی سریع و آسان برای خرید اینترنتی در اختیار شماست.

•                             نیاز به بررسی اعتبار گذشته شما ندارد.

•                             اجازه خرید از هر جای دنیا که ویزا کارت قبول کند شامل حال شما می شود.

•                             شما می توانید کلیه پرداختهای آنلاین و خریدهای مجازیتان را از وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی معتبر انجام دهید.

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فارس پی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.