خدمات بیت کوین

 

 

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال است که بصورت الکترونیکی ایجاد و نگهداری می‌شود. هیچکس بیت کوین را کنترل نمی‌کند. بیت کوین ها مثل دلار یا یورو، چاپ نمی‌شوند بلکه توسط مردم و بصورت فزاینده‌ای توسط کسب و کارها و کامپیوترهای در حال اجرا در سرتاسر دنیا ایجاد می‌شوند. بیت کوین، اولین نمونه از دسته‌ی پول‌های در حال رشدی است که با عنوان   (CryptoCurrency) پول رمزنگاری شده شناخته می‌شوند.

 

تفاوت بیت کوین با پول‌های معمولی چیست؟

بیت کوین، برای خرید الکترونیکی مفید است. به این معنی که، مثل پول‌های معمولیِ دلار و یورو است ولی تنها بصورت دیجیتالی معامله می‌شود.

با این حال، مشخصه‌ی اصلی بیت کوین و تفاوت آن با پول‌های معمولی، این است که این نوع پول، غیر متمرکز است. این نوع پول برای بعضی افراد آزادی به ارمغان آورده چون هیچ بانکی بر پول‌های آن‌ها نظارت و کنترل ندارد.

 

 

چه کسی بیت کوین را ابداع کرد؟

ایده‌ی بیت کوین را یک توسعه دهنده‌ی نرم‌افزار به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi  Nakamoto)  داد که یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر محاسبات ریاضیاتی بود. این ایده، در واقع برای تولید پول‌های مستقل از نهادهای مرکزی با قابلیت انتقال الکترونیکی، با هزینه‌های معاملاتی بسیار پایین بود.

 بیت کوین را می‌توانید در عرض چند ثانیه راه‌اندازی کنید، بدون این‌که سوالی از شما پرسیده شود، یا هزینه‌ای پرداخت کنید. می‌توانید پول را به هرجایی بفرستید و چند دقیقه بعد از این‌که شبکه‌ی بیت کوین، پرداخت را پردازش کرد، پول فرستاده می‌شود.

 

 

 

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فارس پی می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.